szkoła lotnicza, gdzie polecicie ?

szkoła lotnicza, gdzie polecicie ?

Czy otrzymanie licencji pilota rekreacyjnego jest trudne? Interesuje mnie od dawna ten temat i nie wiem czy dalej marzyć czy dać sobie z tym spokój?

milenos4

Posty: 5

 
Mnie wystarczy latanie na wakacje i już mam dość. Nie wyobrażam sobie, że miałbym robić to sam. Wolę jednakże polegać na innym, albowiem wiem, że mają doświadczenie i mniej się przy tym boje. Latanie na własną rękę to nie dla mnie.

werwer

Posty: 9

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, ale może w przyszłości?

pawel253

Posty: 7

 
Z tego, co wiem, że licencja turystyczna to dużo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego dużo, ale mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś naprawdę bardzo poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, że się do tego nadajemy.

Posty: 9

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

tadziu47

Posty: 22

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, jakich masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem niesłychanie zaspokojony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

Rafałek34

Posty: 4

 
Z tego, co wiem licencje pilota można otrzymać, lecz trzeba też wiele się uczyć. Obecnie każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, że nie wszyscy od razu zaliczają.

alus

Posty: 7

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wówczas można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeżeli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

Gosienka54

Posty: 14

 
Kocham latanie, ale na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje szanse wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, że same koszty kursu są wysokie. Zakup samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

andrew66

Posty: 8

 
Zapisałem się do szkoły pilotów https://szkolapilotazu.pl i jestem bardzo usatysfakcjonowany. Mają instruktorów, którzy rzeczywiście potrafią nauczyć. Cieszę się, iż tutaj jestem i mam nadzieje, iż zdam egzamin państwowym.

Kitas

Posty: 6